Zaznacz stronę

Czyszczenie kanalizacji

Jako firma posiadająca długoletnie doświadczenie oferujemy Państwu stały monitoring kanalizacji, oraz analizę, która ma na celu określenie aktualnego stanu całego systemu kanalizacyjnego.

Przepychanie i czyszczenie kanalizacji

Dzięki stałej kontroli oraz dbałości o skład ścieków, możliwe jest uniknięcie zapychania czy zatorów i użytkowanie systemu kanalizacji w bezpieczny sposób. Bez względu na rodzaj oraz jakość posiadanej instalacji kanalizacyjnej, podczas aktywnego użytkowania odkładają się osady oraz zanieczyszczenia, które stopniowo zapychają cały system kanalizacyjny. Odkładanie zanieczyszczeń w kanalizacji spowodowane jest zwykle niewystarczającym spadkiem kanałów oraz studzienek, ich zbyt małą ilością bądź składem ścieków, który jest zwykle nieprawidłowy.

Drożny układ sanitarny, to gwarancja czystości

Dbałość o drożność systemu kanalizacyjnego wpływa pozytywnie na jakość, oraz czas użytkowania i nie jest konieczne częste czyszczenie kanalizacji. Jednak co zrobić, aby systemy mogły być drożne przez cały czas? Jako profesjonalna firma zajmująca się usługami asenizacyjnymi proponujemy Państwu wykonanie usługi polegającej na przepychaniu kanalizacji aż do jej całkowitego wyczyszczenia. Posiadamy specjalistyczny sprzęt nowej generacji, dzięki któremu, wykonamy dla Państwa czyszczenie kanalizacji oraz określimy stan całego systemu i doradzimy, w których miejscach są wymagane prace konserwacyjne. Działamy jako pogotowie kanalizacyjne w charakterze natychmiastowej dostępności dla Państwa. Odpowiadamy na bieżąco lub umawiamy się z klientem w wybranym przez niego terminie.

Dlaczego czyszczenie kanalizacji jest bardzo ważne?

Nawet jeżeli z pozoru zanieczyszczenia płyną w studzienkach, nie oznacza to, że cały system jest w 100% udrożniony. Na każdym odcinku rurociągów, studzienek oraz przepompowni, których łączna długość może przekraczać nawet do kilkudziesięciu kilometrów, zawsze odkładają się odpady stałe, które powodują powolne narastanie zanieczyszczeń i mogą powodować zator. Podczas dużych opadów deszczu czy zatrzymania stałych odpadów takich, jak: papiery, liście, włókniny, piasek itp., może w każdej chwili nastąpić cofnięcie ścieków, oraz ich wystąpieniem w najniższych punktach całej sieci kanalizacyjnej. Dlatego bardzo ważne jest profilaktyczne czyszczenie całego układu poprzez ciśnieniowe udrażnianie rur, które może zapobiec takim sytuacjom.

Dzięki proponowanemu Państwu serwisowi całego układu kanalizacyjnego zapewnimy Wam nie tylko drożność rur, studzienek oraz innych elementów całej kanalizacji, ale również pozytywny wizerunek firmy zarówno pod względem zasad bezpieczeństwa oraz wymaganych procedur dotyczących konieczności udrażniania kanalizacji ale również pod względem dbałości o środowisko naturalne. Cykliczne czyszczenie kanalizacji zapobiega bowiem odkładaniu się oraz rozkładu np. biologicznych odpadów, które mogą wpływać negatywnie na czystość całej sieci kanalizacyjnej.

Metoda udrażniania przy pomocy spirali elektrycznej

Bardzo częstą przyczyną powstawania zatorów i wezwanie pogotowia kanalizacyjnego na udrażnianie kanalizacji, są grube osady tłuszczu, liści bądź piasku. Stosujemy również alternatywną metodę usuwania odpadów, przy użyciu tak zwanej spirali elektrycznej, która różni się od metody wuko tym, że to specjalne urządzenie, zakończone spiralą, wprowadza się do rur nie stosując ciśnienia wody. Odpowiednie ruchy wykonywane przez urządzenie powodują, że dokładnie przepycha rury odrywając i wycinając tym samym wszystkie zanieczyszczenia z jej ścianek. Dzięki takiemu zabiegowi mamy 100% pewności, że wszelkie nieczystości oraz odpady zostaną w pełni usunięte z całego układu kanalizacyjnego.